نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آیا فقط من اینجوری هستم؟

2071
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45533
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا فقط من اینجوری هستم؟

سلام
    من از بچگی خجالتی بودم و حتی یادمه مدرسه راهنمایی که بودم یکبار ناظم دست من رو گرفت گفت چقدر دستات یخه!!! استرس داری؟ کسی اذیتت می کنه؟
    الانم که در سن 30 و خرده ای هستم مشکل استرس برای شرکت تو جلسات , حتی رفتن تا ادارات و بانک , عرق ریختن زیر بغل و پاهام یا پیشونی و بازم سرد شدن دست و پاهام دارم
    واقعا خیلی خسته شدم!!! همش دلم میخواد برم تو کالبد دیگران ببینم اونا هم حس و حال های من و دارن یا فقط من اینجوری هستم؟ دلم میخواد بدونم دیگران هم مثل من برای یه مصاحبه کاری عرق می کنن و دستاشون یخ میشه یا فقط من اینجوری هستم؟
    احساس می کنم یه آدم متفاوت هستم و هیچکسی درد من و نداره. همین قضیه باعث میشه بیشتر اذیت بشم .... مثلا وقتی میبینم بخاطر استرس هام به یکسری کارها نرسیدم و مثلا پسر مجرد هستم یا حتی نتونستم مثل بقیه همکارام مهاجرت کنم بیشتر میرم تو این فکر رویایی که کاش بتونم برم تو بدن دیگران ببینم حس و حال اونا نسبت به دنیای بیرون چیه؟ چقدر استرس دارن یا ندارن که تونستن مهاجرت یا ازدواج کنن و بقیه کارها.
    مثلا کسی رو میبینم جلوی ده ها یا صدها نفر سخنرانی می کنه یا مجری که تو تلویزیون جلوی دوربین و تماشاچی ها نشسته و ریلکس حرف میزنه بیشتر فکرم مشغول میشه که میگم با خودم:
    بابا تو فقط مریضی و مشکل داری! دیگران سالمن ...
    خلاصه احتیاج به کمک دارم , دارم اذیت میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : آیا فقط من اینجوری هستم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr2020 نمایش پست ها
    سلام
    من از بچگی خجالتی بودم و حتی یادمه مدرسه راهنمایی که بودم یکبار ناظم دست من رو گرفت گفت چقدر دستات یخه!!! استرس داری؟ کسی اذیتت می کنه؟
    الانم که در سن 30 و خرده ای هستم مشکل استرس برای شرکت تو جلسات , حتی رفتن تا ادارات و بانک , عرق ریختن زیر بغل و پاهام یا پیشونی و بازم سرد شدن دست و پاهام دارم
    واقعا خیلی خسته شدم!!! همش دلم میخواد برم تو کالبد دیگران ببینم اونا هم حس و حال های من و دارن یا فقط من اینجوری هستم؟ دلم میخواد بدونم دیگران هم مثل من برای یه مصاحبه کاری عرق می کنن و دستاشون یخ میشه یا فقط من اینجوری هستم؟
    احساس می کنم یه آدم متفاوت هستم و هیچکسی درد من و نداره. همین قضیه باعث میشه بیشتر اذیت بشم .... مثلا وقتی میبینم بخاطر استرس هام به یکسری کارها نرسیدم و مثلا پسر مجرد هستم یا حتی نتونستم مثل بقیه همکارام مهاجرت کنم بیشتر میرم تو این فکر رویایی که کاش بتونم برم تو بدن دیگران ببینم حس و حال اونا نسبت به دنیای بیرون چیه؟ چقدر استرس دارن یا ندارن که تونستن مهاجرت یا ازدواج کنن و بقیه کارها.
    مثلا کسی رو میبینم جلوی ده ها یا صدها نفر سخنرانی می کنه یا مجری که تو تلویزیون جلوی دوربین و تماشاچی ها نشسته و ریلکس حرف میزنه بیشتر فکرم مشغول میشه که میگم با خودم:
    بابا تو فقط مریضی و مشکل داری! دیگران سالمن ...
    خلاصه احتیاج به کمک دارم , دارم اذیت میشم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . شما دچار اختلال اضطراب اجتماعی و یا جمع‌ هراسی هستین که با اضطراب و حتی ترس شدید در تمام موقعیت‌های اجتماعی با موقعیت های اجتماعی خاص بروز میکنه و میتونه حداقل بخشی از فعالیت‌های زندگی فرد مبتلا رو مختل کنه
    با توجه به سوالاتی نظیر سوالات زیر باید تشخیص گزاری بشه که آیا شما دچار اختلال هراس اجتماعی فراگیر هستید یا اختلال هراس اجتماعی نوع خاص

آیا شما میتونید به " تنهایی" بدون استرس و اضطراب درجمع حضور پیدا کنید یانه ؟
    فقط برخی موقعیت‌های اجتماعی خاص موجب اضطراب شما میشه مثل سخنرانی در حضور جمع ؟
    آیا حالت هایی مثل : شامل سرخ شدن، تعریق زیاد، لرزش، تپش قلب، احساس دل آشوب و لکنت زبان دارین ؟

دوست عزیز شما باید به روانشناس بالینی مراجعه کنید تا مداخلات لازم انجام بشه و درصورت لزوم جهت دارو درمانی به روانپزشک ارجاع خواهید شد فرد مبتلا رو میشه به روش‌های دارویی یا روان درمانی یا هر دو روش درمان کرد. رفتار درمانیِ شناختی به در درمان اضطراب اجتماعی مؤثر واقع میشه هدف این روش تغییر الگوهای فکری و واکنش‌های فیزیکی فرد در موقعیت‌های اضطراب زای اجتماعی هست .
    لازم به ذکر : دارو درمانی باعث جلوگیری از افسردگی مراحل پیش رفته اختلال هراس اجتماعی میشه و همین طور با مصرف دارو شدت هراس و اضطراب کاهش پیدا میکنه

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)